Miasto leży w obwodzie biełgorodzkim.

Jakich konsekwencji można się spodziewać? - Jest możliwy rozwój konfliktu aż do całkowitego unicestwienia kijowskiego reżimu.
 
Powtarza się ukraiński atak artyleryjski na przygraniczne miasto Szebekino. Nie jest to sporadyczny ostrzał, jakiemu miasto Donieck było poddawane przez lata z ufortyfikowanych pozycji ukraińskiej armii ustanowionych od 2014 roku. Nie, to jest atak, który miał miejsce przy użyciu setek pocisków artyleryjskich i prób zbrojnego wtargnięcia ukraińskich bojowników przez granicę. W ciągu ostatnich paru dni kilkaset domów i kompleksów mieszkaniowych w Szebekino zostało uszkodzonych lub zniszczonych.
 
Dzieci zostały ewakuowane do innych miejsc w obwodzie i sąsiednim rejonie woroneskim, a nawet dalej, gdzie przebywają na obozach letnich. Dorośli są obecnie ewakuowani z całego regionu przygranicznego, który obejmuje miasto Szebekino, liczące 39 000 mieszkańców. Ci, którzy są w stanie to zrobić samodzielnie, wyjeżdżają własnymi pojazdami. Inni są transportowani przez służby ratownicze.
 
Intensywność ataku na Szebekino jest możliwa dzięki bliskości ukraińskiego obwodu charkowskiego, który znajduje się obecnie pod kontrolą Kijowa. I to jest sedno myślenia rosyjskich decydentów, gdy zastanawiają się, co robić dalej. Jest to terytorium, które Kijów odzyskał w swojej słynnej ofensywie we wrześniu 2022 roku.
 
Olga Skabejewa, często oglądana dziennikarka prowadząca program 'Sześćdziesiąt minut', wezwała dziś po południu w telewizji mieszkańców Charkowa, aby opuścili swoje domy i nie oglądali się za siebie, ponieważ siły rosyjskie mają zrównać miasto i jego okolice z ziemią. W tym samym programie eksperci powtórzyli wczorajsze wezwanie Dmitrija Miedwiediewa do zniszczenia terrorystycznego rządu w Kijowie.
 
Nie chcemy tutaj tworzyć żadnych nieporozumień. Ukraiński atak na Szebekino, cywilne miasto bez żadnej wartości militarnej, JEST długo oczekiwaną ukraińską 'kontrofensywą'. Jest to działanie zużytych sił, które nie mogą zaatakować wojsk rosyjskich na polu bitwy. Rosyjska telewizja pokazuje, że marsz Rosjan na zachód od właśnie zdobytego Artiomowska (ukr. Bachmutu) jest z dnia na dzień nie do zatrzymania. 
 
Siły ukraińskie w Donbasie są spychane na całej linii; nie wprowadziły do walk swoich tak chwalonych zachodnich czołgów i innego sprzętu najwyższej klasy, ponieważ zostałyby one zniszczone z powodu braku wsparcia lotniczego i amunicji, którą Rosjanie systematycznie niszczyli w ostatnich tygodniach poprzez ataki rakietowe na składy broni.
 
Tymczasem rosyjscy zwolennicy z uwagą uważnie obserwowali wczorajszy upadek prezydenta Bidena na podium podczas ceremonii wręczenia nagród. Uważają za absolutnie szokujące, że ta stetryczała kreatura zwana Joe trzyma losy świata w swoich chwiejnych rękach.
 
https://seniora.org/politik-wirtschaft/was-tut-die-ukraine-in-der-stadt-shebekino-oblast-belgorod-und-welche-konsequenzen-sind-zu-erwarten
 
Napisał: Gilbert Doctorow
 
Opracował: Zygmunt Białas