Wzywa do poważnej rozmowy na temat Ukrainy.

Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2024 roku Robert F. Kennedy Jr ponownie skrytykował rząd Stanów Zjednoczonych za okłamywanie opinii publicznej i świata w sprawie Ukrainy, potępiając w szczególności kompleks wojskowo-przemysłowy.
 
To nie pierwszy raz. Na początku tego miesiąca lawina nagłówków w mediach głównego nurtu potępiła jego stanowisko, gdy powiedział: "Powinniśmy byli słuchać Putina przez wiele lat. Zobowiązaliśmy się wobec Rosji, wobec Gorbaczowa, że nie przesuniemy NATO ani o centymetr na wschód. Potem wkroczyliśmy i skłamaliśmy".
 
W tym tygodniu wyszły na jaw inne przemówienia, w których mówi niepopularne prawdy o Ukrainie. W jednym z tych przemówień powiedział na wiecu wyborczym: "Rząd nas okłamuje. Media nadal nas okłamują... Piorą pieniądze dla kompleksu wojskowo-przemysłowego". Wśród kluczowych przesłań Kennedy'ego jest to, że kraj potrzebuje 'dojrzałej rozmowy' na temat konfliktu, ale amerykańska opinia publiczna jej nie otrzymuje.
 
Co ciekawe, powiedział, że podczas gdy wielu Amerykanów czuje współczucie dla narodu ukraińskiego, w tym jego syn, który walczył w Ukraińskiej Legii Cudzoziemskiej w młodym wieku, Waszyngton nie zrobl nic, by zakończyć krwawy konflikt: "Powiedziano nam, że powodem, dla którego tam jedziemy, jest misja humanitarna, ale każda decyzja, którą podjęliśmy po drodze, miała na celu przedłużenie wojny, zwiększenie rozlewu krwi i odmowę negocjacji. Gdyby to była misja humanitarna, zakończylibyśmy tę wojnę".
 
Następnie mówił o prawdziwym powodzie eskalacji konfliktu, który można dostrzec w retoryce Bidena i niektórych jego najwyższych urzędników, a mianowicie zmianie rządu w Rosji oraz osłabieniu i uszczupleniu rosyjskiej armii, aby zapobiec jej skuteczności w przyszłych konfliktach w innych częściach świata. Sekretarz obrony Lloyd Austin od dawna mówi, że celem jest osłabienie Rosji.
 
Robert Kennedy Junior mówił już o tych sprawach nie pierwszy raz. W kwietniu stwierdził: "Cóż, jak się okazuje, zwalczanie Władimira Putina było głównym zmartwieniem neokonów przez 20 lat, wyrzuconych po klęsce w Iraku. I myśleliśmy, że oni wszyscy odeszli na zawsze, ale teraz pojawili się ponownie w Białym Domu Bidena".
 
Opisał Ukrainę jako mały kraj, który jest obecnie tragicznie "mielony na pył przez geopolityczne ambicje neokonów". Ostatecznie Ukraińcy znajdują się w środku wojny zastępczej między dwoma rywalizującymi supermocarstwami.
 
Interesującym odniesieniem do spraw USA jest uwaga: "Gdyby armia Meksyku zabiła 14 tysięcy mieszkających tam Amerykanów, jak uczynił to ukraiński rząd w Donbasie, to natychmiast dokonalibyśmy inwazji. A Putin wielokrotnie nam powtarzał: To są czerwone linie, które przekraczacie".
 
Jak można się było spodziewać, media głównego nurtu uznały wypowiedzi Kennedy'ego jako niepoważne. Jednocześnie sporo tytułów mainstreamowej prasy obecnie wymiera i walczy o czytelników z wieloma znanymi i powstającymi niezależnymi mediami.
 
https://uncutnews.ch/rfk-jr-die-regierung-und-die-medien-luegen-uns-an/
 
Opracował: Zygmunt Białas