Impreza skończona - nic nie może wiecznie trwać.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy próbują wykorzystać Ukrainę jako taran do podporządkowania sobie świata, a skutkiem jest przyspieszenie upadku własnego imperium i swojej hańby. Cały ten ukraiński epizod Wiecznej Wojny z dnia na dzień staje się coraz bardziej karykaturalny. Po pierwsze, to nie jest ukraińska wojna. Musimy pozbyć się tej propagandowej narracji, w którą wdepnęliśmy. To nie jest wojna, w której 'Ukraińcy zrobili to, Rosjanie tamto, Ukraińcy, Rosjanie...' i tak dalej. To jest - i zawsze była - wojna zastępcza zjednoczonego Zachodu przeciwko Rosji, ponieważ cale ukraińskie uzbrojenie jest nadzorowane przez USA i NATO.
 
Prezydent Ukrainy zwraca się do Niemców, prosząc ich, aby byli największym dostawcą broni w jego walce z Rosją. Czy mamy rok 1939? Czy Stepan Bandera rzeczywiście jeszcze żyje? Co to jest? - Problem polega na tym, że to jest właśnie to - powtórka z końca II wojny światowej. Która, spójrzmy prawdzie w oczy - bądźmy całkowicie szczerzy - nie zakończyła się tak, jak chciał tego Zachód. Z punktu widzenia podzielanego przez nazistów. WSZYSTKICH nazistów! Nie mam na myśli niemieckiego słowa 'nazista'. Fajnie brzmi i fajnie jest wymawiać słowo 'nazista'. - Naziści! Ale naziści nie są niemiecką tradycją. I z pewnością nie byli jedynymi nazistami!
 
W rzeczywistości dzielili całą przestrzeń z Banderą, z połową arystokracji Imperium Brytyjskiego, ze wszystkimi wielkimi tytanami amerykańskiej przedsiębiorczości, którzy wrobili Hitlera w próbę zrujnowania Rosji. Oto, co dzieje się z 'wyjątkowymi' i suprematystami. W porządku jest zabijać ludzi, którzy żyją na ziemi, którą chcesz podbić. I możesz przekręcać Audena od tamtych czasów do teraz w dowolny sposób: "Ja i społeczeństwo wiemy, czego uczą się wszyscy uczniowie: ci, którym wyrządza się zło, czynią także zło".
 
To właśnie się dzieje. I to się wydarzy. Zakończenie nie jest inne. Film jest taki sam. Rosjanie (obywatele ZSRR) stracili 27 milionów ludzi. Równie dobrze mogło się to wydarzyć wczoraj. Ci sami ludzie dostarczają tę samą broń tym samym ludziom (z nieco innymi detalami). To są Somozowie! To jest prawdziwe pochodzenie 'proxy'. Starsze niż Somoza. Starsze niż SAVAK. Starsze niż osadnicy w RPA - cóż, może nie, nie wiem. Ale w każdym razie w tym zakątku, w tym północno-zachodnim zakątku Ukrainy, Bandera jest czczony za 'wyzwolenie kraju w latach 1939-1945'.
 
W jaki sposób wyzwalał kraj? - Mordując dziesiątki tysięcy Polaków, Rosjan i Żydów. Przyjaciele Hitlera! Przyjaciele Hitlera nigdy nie byli wrogami Stanów Zjednoczonych w ich politycznych machinacjach. Są pierwszymi, do których się udają! A jedną z pierwszych rzeczy, którą robią, jest demonizowanie wszystkiego, co ma związek z tymi ludźmi. Atak - rzeź - języka rosyjskiego, rosyjskiej tradycji, rosyjskiej historii - jest przytłaczający. Tak bardzo, że Amerykanie nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo są bezmózgowi. A powinni.
 
I niedorzeczne jest myślenie, że można to zmienić. Że historia jest tylko długą wskazówką zegara, że można zatrzymać tę wskazówkę, jeśli ma się wystarczająco dużo neokonów kierujących sprawami i wystarczająco dużo kapitalistów na liście płac. Można ją przesunąć! Wiecie co? - Nie można. I Rosjanie o tym wiedzą. Co zamierzacie zrobić? Sprowadzić rakiety dalekiego zasięgu? - Rosjanie wysadzą je tam, gdzie są. Przelecą 300, 400 kilometrów? - Żadne z nich nie będą zagrożeniem dla Rosji. Kropka.
 
Amerykanie? Neokoni, którzy są u władzy? Oni tego nie rozumieją. Częściowo dlatego, że wywodzą się z tej tradycji. Król Anglii był za nazistami. Z tego też powodu musiał abdykować. Truman powiedział: "Jeśli Rosjanie wygrają, pomożemy Niemcom, a jeśli Niemcy wygrają, pomożemy Rosjanom". Dziś, w 2023 roku, jest kobieta, która urzęduje jako doradca prezydenta Bidena i mówi: "Hitler mógł być kontrowersyjny, ale nikt tak naprawdę nie chwali go za walkę z komunizmem na śmierć i życie".
 
Więc co to oznacza? Czy teraz można być łagodnym wobec Hitlera? Po co to wszystko było wtedy? - Ach, wiemy. Wiemy, po co to wszystko było. - A jednak nie miało to wiele wspólnego z komunizmem. Przykro mi, nie kupuję tego. Wiem, że taka jest narracja. Ale chodzi o Rosję - nie chodzi o Lenina, Stalina czy nawet Marksa. Chodzi o Heartland. O powstrzymanie przed zjednoczeniem tej centralnej części - Rosji i Chin. I to jest zagrożenie! A ironia polega na tym, że ci ludzie są tak aroganccy i tak pewni siebie, iż nie widzą, że uczynili to jeszcze bardziej nieuniknionym niż sam czas. Rosja i Chiny są teraz połączone, ponieważ wiedzą, że od tego zależy ich istnienie.
 
Z tym nieuniknionym właśnie zmaga się Zachód. Nic na to nie poradzimy. To utrata kontroli, którą sprawowali przez ostatnie pięćset lat. Doprowadzi to do niewiarygodnych niedoborów i trudności dla setek milionów z nas żyjących pod zachodnim reżimem. Ale impreza się skończyła.
 
https://uncutnews.ch/die-party-ist-vorbei-die-handschuhe-sind-ausgezogen/
 
Napisał: Daniel Patrick Welch
 
Opracował: Zygmunt Białas