tak lekką ręką wydawane na wojnę przeciw Rosji?

Pięć miesięcy temu prezydent Ukrainy Wołodomyr Zelenski wygłosił przed Kongresem USA niesławne przemówienie, w którym twierdził, że miasto Bachmut jest 'twierdzą jego kraju na wschodzie', dodając: 'bitwa o Bachmut zmieni przebieg naszej wojny o niepodległość i wolność'.
 
Następnie Zelenski wręczył Nancy Pelosi i Kamali Harris flagę, która, jak twierdził, była darem żołnierzy z Artiomowska (ukr. Bachmutu), które w tamtym czasie było gorącym polem bitwy. Powiedział wśród gromkich braw: "Zostawiam tę flagę z wami, panie i panowie. Ta flaga jest symbolem naszego zwycięstwa w tej wojnie. Stoimy, walczymy i wygramy, ponieważ jesteśmy zjednoczeni - Ukraina, Ameryka i cały wolny świat".
 
Śmiała zapowiedź Zełenskiego nie spełniła się. W ten weekend Grupa Wagnera - najemna i karna armia lojalna wobec Moskwy - przejęła całkowitą kontrolę nad miastem i wkrótce potem ogłosiła zwycięstwo.
 
Korporacyjne media uważały kiedyś Bachmut za strategicznie ważny odcinek i symbol bohaterskiego oporu. Ale teraz, po upadku miasta, media i rządy sprzymierzone z NATO zajmują się kontrolą szkód, odrzucając tę druzgocącą porażkę na polu bitwy jako nieistotną. Ale bez względu na to, jak to przedstawiają, utrata Bachmutu przez Ukrainę to wielka sprawa. Rosja zajęła miasto, które pozwala jej siłom zakłócać kluczowe linie zaopatrzenia. Otwiera to również drogę do ataku na kilka innych ukraińskich miast.
  W międzyczasie Amerykanie są nadal okradani przez własny rząd, aby dotować Kijów i zaopatrywać coraz słabsze ukraińskie wojsko. Zamiast przyjąć potencjalną rolę mediatora i promować rozmowy pokojowe, administracja Bidena jest antagonistyczną siłą ułatwiającą stałe dostawy ciężkiej broni i innych materiałów na coraz bardziej rozdartą wojną Ukrainę. W piątek Biały Dom ogłosił plany dostarczenia ukraińskiej armii myśliwców F-16. Co więcej, administracja Bidena ogłosiła dodatkowe 375 milionów dolarów na broń i dostawy dla Ukrainy, podkreślając swoje zaangażowanie w działania wojenne.
 
Pomimo rosnących strat ukraińskiej armii, chcą zwolennicy wojny w Waszyngtonie i Brukseli rozszerzyć pole bitwy tak daleko, jak to możliwe, 'walcząc' z daleka, jeśli to konieczne, aż do ostatniego Ukraińca. Mają wielkie plany 'kontrataku' na miasta kontrolowane przez Rosję i chcą kontynuować tę wojnę w nieskończoność, aby sfinansować wzbogacenie swoich dobroczyńców.
 
Amerykanie zostali ograbieni z ponad stu miliardów dolarów, a najwięksi fundatorzy Slava Slush Fund wyraźnie milczą, próbując zrzucić winę za militarną porażkę Ukrainy w Bachmucie na rosyjską sieć najemników. Gdzie dokładnie podziało się 150 miliardów dolarów pomocy amerykańskich podatników i kiedy, jeśli w ogóle, rządzący pomyślą o zawarciu porozumienia pokojowego dla dobra ludzkości?
 
https://uncutnews.ch/wo-ist-das-ganze-geld-geblieben-das-organisierte-ukrainische-militaer-verliert-eine-wichtige-hochburg-an-russische-soeldner/
 
Napisał: Jordan Schachtel
 
Opracował: Zygmunt Białas
 
PS. My zaś powinnismy zapytać: "Kto płaci w Polsce za uzbrojenie Ukrainy i równoczesne rozbrojenie naszego wojska? Kto finansuje ukraińskim imigrantom koszty socjalne? - A więc my, Polacy. Czy pytali nas o zgodę? Kiedy nastąpi koniec tego szaleństwa? Czy koniecznie trzeba rosyjskich rakiet na ostudzenie gorących głów rządzących trzecią erpe?"