Napisał: prof. Norman Finkelstein

Ja jestem Izrael. Przybyłem do ziemi bez ludu dla ludu bez ziemi. Ludzie, którzy tu 'przypadkiem' byli, nie mieli prawa tu być, a moi ludzie pokazali im, że muszą odejść lub umrzeć, zrównując z ziemią 400 palestyńskich wiosek i wymazując ich historię.

Ja jestem Izrael. Niektórzy z moich ludzi dokonali masakr, a później zostali premierami, by mnie reprezentować. W 1948 roku Menachem Begin dowodził oddziałem, który dokonał rzezi mieszkańców Deir Yassin, mordując wielu rdzennych mieszkańców, w tym także 100 kobiet i dzieci. Ariel Szaron dokonał rzezi mieszkańców Qibya w 1953 roku, a w 1982 roku zaaranżował dla naszych sojuszników rzeź około 2000 osób w obozach dla uchodźców Sabra i Shatila.
 

Prof. Norman Finkelstein / autor: YT

Norman Finkelstein 

Ja jestem Izrael. W 1948 roku zostałem stworzony z 78% ziemi palestyńskiej, jej mieszkańcy wywłaszczeni i zastąpieni przez żydów z Europy i innych części świata. Rdzenni mieszkańcy, których rodziny żyją na tej ziemi od tysięcy lat, nie mogą wrócić, żydzi z całego świata są mile widziani i mogą od razu przyjąć obywatelstwo.

Ja jestem Izrael. W 1967 roku połknąłem pozostałe terytoria Palestyny - Wschodnią Jerozolimę, Zachodni Brzeg i Gazę - i umieściłem ich mieszkańców pod represyjnymi rządami wojskowymi, które kontrolują i upokarzają każdy aspekt ich codziennego życia. W pewnym momencie powinni zdać sobie sprawę, że nie są tu mile widziani i dołączyć do milionów palestyńskich uchodźców w slumsach Libanu i Jordanii.

Ja jestem Izrael. Mam moc kontrolowania amerykańskiej polityki. Mój American Israel Public Affairs Committee może wpływać na każdego wybranego przez siebie polityka, a jak widać, wszyscy oni rywalizują o to, by mnie zadowolić. Wszystkie potęgi świata są wobec mnie bezsilne, łącznie z ONZ, bo mam amerykańskie weto, które blokuje wszelkie potępienie moich zbrodni wojennych. Jak to tak elokwentnie ujął Sharon - 'kontrolujemy Amerykę'.

Ja jestem Izrael. Mam też wpływ na amerykańskie media głównego nurtu i zawsze znajdziesz tam wiadomości skrojone na moją korzyść. Zainwestowałem miliony dolarów w reprezentację PR, a CNN, New York Times i inni wykonały doskonałą robotę, rozpowszechniając moją propagandę. Spójrz na inne międzynarodowe źródła wiadomości, a zobaczysz różnicę.

Ja jestem Izrael. Wy, Palestyńczycy, chcecie negocjować 'pokój'? - Ale nie jesteście tak mądrzy jak ja; będę negocjował, ale pozwolę wam mieć tylko wasze społeczności, podczas gdy ja będę kontrolował wasze granice, waszą wodę, waszą przestrzeń powietrzną i wszystko inne, co ważne. Podczas gdy my będziemy 'negocjować', ja pochłonę wasze wzgórza i wypełnię je osiedlami zaludnionymi przez najbardziej skrajnych moich ekstremistów, uzbrojonych po zęby. Te osady będą połączone drogami, z których nie będziecie mogli korzystać; będziecie zamknięci w swoich małych bantustanach pomiędzy nimi, otoczeni punktami kontrolnymi w każdym kierunku.

Ja jestem Izrael. Mam czwartą najsilniejszą armię na świecie i mam broń atomową. Jak śmią wasze dzieci opierać się mojemu uciskowi kamieniami, czy nie wiecie, że moi żołnierze nie zawahają się rozwalić im głów? W ciągu 17 miesięcy zabiłem 900 z was i raniłem 17 000, głównie cywilów, i mam mandat na kontynuację, ponieważ społeczność międzynarodowa milczy. Ignorujcie, tak jak ja, setki izraelskich oficerów rezerwy, którzy teraz odmawiają sprawowania kontroli nad waszą ziemią i waszym narodem; ich głosy sumienia nie ochronią was.

Ja jestem Izrael. Chcesz wolności? - Mam pociski, czołgi, rakiety, Apache i F-16, aby cię zniszczyć. Oblegałem wasze miasta, konfiskowałem waszą ziemię, wyrywałem wasze drzewa, burzyłem wasze domy, a wy nadal żądacie wolności? Czy nie zrozumieliście przesłania? - Nigdy nie będziecie mieli pokoju ani wolności, bo ja jestem Izrael.
 
-------------------------------------------------

Świat był okłamywany przez 73 lata. Naród palestyński jest unicestwiany na naszych oczach, a wielu z tych, którzy głośno krzyczeli 'nigdy więcej', patrzy w inną stronę.
 
 
Opracował: Zygmunt Białas
 
PS. 16 miesięcy temu opublikowałem dwie notki, oparte na badaniach prof. Normana Finkelsteina, linki: